logo
foto z inscenace

Rudolf Čechura a Jiří Šalamoun

Maxipes Fík

959. premiéra 12. června 2017

derniéra

   

režie Pavel Šimák

dramaturgie Barbora Jandová

výprava Zuzana Přidalová j. h.

hudba Petr Skoumal

představení řídí Eva Finková

   

Malá scéna, 0:50 hrajeme bez pauzy

rodinná pohádka (vhodná od 4 let)

osoby a obsazení

Ája - Vladimíra Vokůrková, Tereza Slámová (převzetí role), Klára Anna Satinská (převzetí role)

Maxipes - Petr Soumar

Osvětlovač a pět dalších - František Mitáš

Uvaděč a pět dalších - Ondřej Šípek

"To snad je nějaký psí Otesánek.
Já mám strach, že jednou sní sedláka s trakařem, fůru s jetelem a tak dále."

Tatínek

náhled plakátuInteraktivní pohádka na motivy známého Večerníčkového seriálu. Pohádka je vhodná pro děti od 4 let.

Ahoj děti, máme pro vás další pohádku. Vždycky tady píšeme, o čem ta pohádka je, abyste se těšily a přišly za námi do divadla. Často jsme si říkali, že by bylo hezké, kdyby to o té pohádce napsala přímo některá pohádková bytost. Jenže copak takový tučňák umí psát? Anebo auto? To tak maximálně troubí a nebo gumuje. A víte, jak škrábe kocour? Co byste taky chtěly od kočky. Ale tentokrát to vyšlo, protože hlavní hrdina je sice pes, ale poněkud zvláštní. A tady máte jeho dopis:

Ahoj!
Jmenuju se Fík a jsem pes, teda maxipes, celým jménem Maxipes Fík. Nějak jsem vyrostl, ale Ája a její tatínek a její maminka si mě nakonec nechali, když jsem jednou zachránil Áju z rybníka. A to jsem rád. Že jsem ji zachránil a že si mě nechali. Možná se divíte, že tohle píšu, ale to se nedivte, protože já umím i mluvit. On se teda divil i pan listonoš, než omdlel. Pak jsem ho musel olízat, aby mohl běžet roznášet dál. Jenom nevím, proč u toho tolik ječel.

Proč Vám píšu - v tomhle divadle o mně udělali představení, kde i hraju. V životní velikosti. A to je teda velká velikost. A hraje tam se mnou i Ája - ta je mnohem menší. Asi proto, že je to holka. Já jsem jim – v tom divadle - vyprávěl, co všechno jsem zažil, a že jsem toho zažil! A vy se na to můžete přijít podívat a nejenom podívat, vy to všechno můžete podniknout se mnou, jestli teda budete chtít. Uvidíte, jak jsem vypadal, když jsem byl ještě štěně, proč jsem přestal růst, bude tam i ten rybník a vyhraju koňské závody, stanu se námořníkem a kdyby jste chtěly, pomůžete mi s jedním tlustým klokanem. Já bych teda chtěl, aby jste chtěly. Tak přijďte, těším se na vás. - Váš Fík

foto ze zkoušek

foto z představení

Na představení se také podílejí:

Zvuk: Martin Zmrhal a Marek Točík, světla: František Dočekal a Jaroslava Chlubnová, rekvizity: Hana Kiková a Radka Slavíková, staví skupina Pavla Severina, kostýmy: FUNDUS (vedoucí skladu kostýmů Martina Benáčková)

Podle ilustrací Jiřího Šalamouna namalovaly dílny HDJ – Radek Hubocký a Jan Jiřiště.

VRÁTIT SE ZPĚT