logo
foto z inscenace

Ulrich Hub - Michal Kotrouš

Tučňáci na arše

923. premiéra 5. dubna 2013

derniéra 17. prosince 2015 (hráno 30x)

   

režie Kateřina Dušková

překlad Michal Kotrouš

scéna Pavel Kocych j. h.

kostýmy Kristina Matre Křížová j. h.

výběr hudby Darek Král

hudební nastudování Trio Pinquins

představení řídí Zdeněk Stejskal

   

Malá scéna, délka 1:45, včetně přestávky

osoby a obsazení

1. Tučňák - Jakub Škrdla

2. Tučňák - Lenka Schreiberová

3. Tučňák - Zdeněk Stejskal

holubice - Tereza Otavová

"Rozplácnul jsem motýla a tím jsem přivodil největší katastrofu na tenhle svět."

3. tučňák

Představení Tučňáci na arše vzniklo nečekaně, neplánovaně a zcela spontánně. Jen tak z dlouhé chvíle. Příběh tří kamarádů tučňáků se tak trochu zamotá ve chvíli, kdy jen dva z nich dostanou od holubice lístek na Noemovu archu, aby se zachránili před potopu světa. Jenže tučňáci jsou přece v balení po třech. Takže se musí ten třetí na palubu prostě propašovat a to tak šikovně, aby si toho nikdo nevšiml. Ani tak trochu zmatená holubice, která má celou evakuaci zvířat na starost a nikdo jí přitom vůbec nepomáhá.

Ulrich Hub napsal příběh pro celou rodinu, kde si dětským pohledem na svět klade otázky kamarádství, přátelství, ale i existence Boha, života a taky nudy. Zcela vážně i nevážně...

foto ze zkoušek

foto z představení

videoukázka

Na představení se také podílejí:

Jevištní mistr: Jiří Kašík st., světla: František Dočekal a Jaroslava Chlubnová, zvuk: Martin Zmrhal a Tomáš Kvasnička, scénu staví skupina Pavla Severína, obléká: Dagmar Vacková a Radka Slavíková, vlásenky: Marta Čechová a Zdena Černá, rekvizity: Hana Kiková a Radka Slavíková, malíři dekorací: Jan Jiřiště a Josef Máca, kostýmy: Karla Čermáková, Hana Vinczeová, Marie Schwarzová a Petr Vosmek, sklad kostýmů: Martina Benáčková, čalounice: Jitka Křikavová, truhlář: Zdeněk Špaček, zámečník: Petr Štěpnička, Dekorace, kostýmy a vlásenky vyrobily dílny Horáckého divadla Jihlava.

VRÁTIT SE ZPĚT