logo
foto z inscenace

Paula Vogel

Nejstarší řemeslo

926. premiéra 22. června 2013

derniéra 17. června 2017 (hráno 42x)

   

režie Kateřina Dušková

překlad Alexander Jerie

dramaturgie Kateřina Jonášová j. h.

výprava Kristina Matre Křížová

pohybová spolupráce Vladimíra Čapková

představení řídí a napovídá Gabriela Schottnerová

   

Malá scéna, délka 1:25, hrajeme bez pauzy

osoby a obsazení

Ursula - Taťána Schottnerová

Mae - Anna Bazgerová

Vera - Eva Kaplerová j. h.

Edna - Lenka Schreiberová

Lilian - Vladimíra Čapková

"Víš Uršulo, ty seš kurva. S duší podnikatelky. Kdežto já jsem podnikatelka s duší kurvy. A v tom je mezi námi ten rozdíl."

Mae

V úvodu hry nejstarší řemeslo zastihneme pětici starých žen kdesi v New Yorku, kde se přes polední pauzu sluní na lavičkách v parku. Stařenky probírají témata, přiměřená jejich věku a duševnímu rozpoložení, ale zvolna v nás začíná sílit podezření, že titul Nejstarší řemeslo, ač je to na první pohled vyloučeno, se vztahuje právě k nim… I nejstarší zástupkyně „nejstaršího řemesla“ potřebují vědět, co je to marketing, chtějí-li obstát v ekonomické konkurenci. O tom všem je groteskní komedie držitelky Pulitzerovy ceny Pauly Vogel. Její vtipné a přitom moudré podobenství o lidském životě, společnosti a o tom, co je víc, zda moderní strategie nebo obyčejná lidskost.

foto ze zkoušek

foto z představení

videoukázka

Na představení se také podílejí:

Jevištní mistr Jiří Kašík st., scénu staví skupina Jiřího Kašíka ml., světla František Dočekal a Jaroslava Chlubnová, zvuk Martin Zmrhal a Tomáš Kvasnička, garderoba Dagmar Vacková a Radka Slavíková, rekvizity Hana Kiková a Radka Slavíková, vlásenky Zdena Černá a Marta Čechová, malíři dekorací Jan Jiřiště a Josef Máca, kostýmy Karla Čermáková, Marie Schwarzová, Hana Vinczeová a Petr Vosmek, sklad kostýmů Martina Benáčková, čalounice Jitka Křikavová, zámečník Petr Štěpnička, truhlář Zdeněk Špaček.

VRÁTIT SE ZPĚT